Ten o 'one day trip'. Władysławowo.


 Ostatni raz nad polskim morzem byłam mając około 13 lat i do tej pory nie złożyło się, żeby móc pojechać tam na dłużej. Zimą nad Bałtykiem nie byłam nigdy, ale teraz trafiła się okazja i tak walentynki spędziłam spacerując po plaży we Władysławowie.

Wyjazd był trochę spontaniczny, trochę szalony i trochę męczący. W poniedziałek wieczorem wyjechaliśmy PolskimBusem z Katowic, około 4 nad ranem byliśmy już w Gdańsku, żeby tam spędzić cały dzień i koło 24 wrócić z powrotem do Katowic. 

Z Busa udaliśmy się od razu na skmke do Władysławowa i już koło 6 spacerowaliśmy po plaży
w oczekiwaniu na wschód słońca. Morze o tej porze roku jest piękne! Widok zdecydowanie rekompensuje 4 stopnie, wiatr i odmarznięte ręce. 
Wschód słońca nie był zbyt powalający, dlatego nie było co dłużej marznąć na plaży i poszliśmy poszukać miejsca na śniadanie. Nie było to wbrew pozorom łatwe. Miasto wyglądało na wymarłe i opuszczone. Co drugi lokal był zabity deskami czy zamknięty na kłódkę. Koło 9 znaleźliśmy otwartą knajpkę co było wybawieniem dla odmarzniętych kończyn. 
Już około 10 zaczęło robić się cieplej, dlatego wróciliśmy na plaże, żeby jeszcze chwilę pospacerować brzegiem morza.
Buziaki,
M.

CONVERSATION

7 komentarze:

 1. my byliśmy w Gdańsku na tripie. coś wspaniałego taka wyprawa:) mimo że zimno to morze wyglądało zjawiskowo

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne ujęcia, chciałabym jeszcze raz zobaczyć na żywo plażę pokrytą śniegiem :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia morza! Pozdrawiam z Gdyni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym kiedyś pojechać w zimę nad morze, chociaż znając to jakim jestem zmarzluchem to długo bym się widokiem nie nacieszyłam :D
  http://gingerheadlife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia 😊 My w tamtym roku wybraliśmy się na tripa do kilku miejscowości. Kilka dni nas w domu nie było ale przygoda fantastyczna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Morze jest piękne o każdej porze roku! Pierwszy raz byłam nad morzem w wieku 22 lat i mam nadzieję, że wkrótce znowu się tam pojawię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy jeszcze nie byłam zimą nad morzem, ale w następną zimę zdecydowanie muszę to zmienić! Twoje piękne zdjęcia zdecydowanie do tego zachęcają :)
  Mam nadzieję,że niedługo będę mogła zawitać nad morze,bo ciężko mi cały rok żyć bez niego. Lubię ten szum fal i spokój.

  OdpowiedzUsuń

Hej!
Cieszę się, że wpadłeś na mojego bloga i będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz. Jeśli coś Ci się nie podoba, bądź masz jakieś uwagi to napisz mi to tutaj bądź w mailu, zobaczymy co da się z tym zrobić. Dziękuje za wszystkie komentarze i obserwacje! ♥