Ten o drobiazgach dla znajomych. Blogmas #4

Święta to nie tylko okazja do obdarowania rodziny, ale też przyjaciół. Mikołajki czy szkolna wigilia to nie jedyna okazja, kiedy możemy wręczyć znajomemu drobny prezent. Często nie mamy pomysłu na drobiazg do 20 czy 30 zł, ale wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. 

Oprócz rzeczy ręcznie robionych jak np szkatułka decoupage, czy zakładka do książki możemy zrobić słoik dobrych myśli. 365 karteczek z dobrym słowem, które osoba obdarowana będzie losować każdego dnia. Ja swój słoik dostałam od przyjaciół na urodziny i uważam, że to świetna zabawa codziennie losować karteczkę z 'dobrym słowem na dzisiaj'. W internecie znajdziemy wiele gotowców, które wystarczy wydrukować, wyciąć, pozwijać i wrzucić do słoika. 

Fajnym pomysłem, choć troszeczkę staromodnym, jest składanka z ulubionymi piosenkami obdarowanego, której może słuchać np w aucie. Opakowanie takiej płyty możemy zrobić bądź ozdobić sami co będzie jeszcze bardziej spersonalizowane.

Jeśli wiemy, że osoba której chcemy zrobić prezent zbiera pieniądze na określony cel, możemy podarować jej skarbonkę, która pomoże w przechowywaniu dotychczas zebranych środków.
W sklepach i w internecie jest ogromny wybór designerskich skarbonek, które na pewno będą wyglądać lepiej niż koperta. 

Album będzie nie tylko dobrą pamiątką, ale też może być kreatywną zabawą. Możemy wręczyć pusty bądź częściowo wypełniony. 

Kominek i woski to coś co sama uwielbiam i kupuje znajomym. Ładny zapach potrafi umilić nie jeden wieczór. 

Zimą ogrzewacz do rąk sprawdzi się idealnie. Są łatwo dostępne np w emiku czy kiku, kosztują pare groszy, są w przeróżnych kształtach i kolorach, a są szalenie przydatne kiedy zapomnimy ręawiczek, lub autobus się spóźnia a my nie czujemy już rąk. 

Dodalibyście coś jeszcze do tej listy ? 

Buziaki,
M.

Blogmas:

CONVERSATION

1 komentarze:

  1. Album to świetny prezent ;) Mój współlokator dostał od przyjaciół częściowo wypełniony i opatrzony wieloma śmiesznymi komentarzami do zdjęć ;)

    OdpowiedzUsuń

Hej!
Cieszę się, że wpadłeś na mojego bloga i będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz. Jeśli coś Ci się nie podoba, bądź masz jakieś uwagi to napisz mi to tutaj bądź w mailu, zobaczymy co da się z tym zrobić. Dziękuje za wszystkie komentarze i obserwacje! ♥