Ten o scrapbooking layout.

Od dłuższego czasu pracuję nad pewnym dość sporym projektem. Pochłania on sporą część mojego czasu, ponieważ chce aby każdy, nawet najmniejszy kawałek był dokładnie zaplanowany i wykonany. Spędziłam 2 tygodnie przyklejona do monitora, przekopując kolejne sklepy scrapbookingowe w poszukiwaniu potrzebnych rzeczy, fajnych ofert i ciekawych promocji. 

 Macie czasami tak, że coś wpadnie Wam w oko, a wy już macie do tego całą wizualizacje? Na przykład widzicie piękną narzutę w sklepie 
i już oczami wyobraźni widzicie, jak leży na waszym łóżku, dookoła jest pełno poduszek, a wy na drewnianej tacy ustawiacie ulubioną filiżankę, pyszne ciacho, kładziecie książkę którą aktualnie czytacie i pstrykacie świetną fotkę na instagram. Mniej więcej tak to było u mnie, kiedy jakieś trzy miesiące temu zobaczyłam TEN papier, i tak było teraz kiedy odbierając zamówienie
w paperconcept zobaczyłam TEN papier. Od razu wiedziałam co chce
z tego zrobić, jakie umieszczę tam zdjęcia i jak to będzie wyglądać i od razu musiałam to wykonać pomimo wyżej wspomnianego projektu.

Scrapbooking layout, layout, LO, scrap, czy nieco spolszczone "elos" - wszystko oznacza to samo. Z angielskiego layout to układ, sposób rozplanowania elementów na określonej powierzchni. W scrapbookingu to jeden z podstawowych rodzajów pracy. LO to jedna ozdobiona strona, stanowiąca najczęściej zamkniętą całość, opowiadająca jakąś historię. Najczęściej głównym elementem layoutu jest zdjęcie wokół którego opowiadamy historię. Często layout ma tytuł, motyw przewodni czy motto. W tego rodzaju pracach ważne jest też tło – ma uwydatniać zdjęcie, ale nie odciągać od niego uwagę. Stosowane dodatki – koronki,wstążki, guziki, ćwieki – także nie powinny przytłaczać zdjęcia. Jest to fantastyczna forma celebrowania ważnych dla nas dni, wydarzeń w życiu, czy bliskich. Sprawdzi się też jako miejsce gdzie możemy trzymać ważne dla nas pamiątki, np bilety z podróży, foldery czy muszelki.

Moje scrapy były dla przyjaciółek - dwa zupełnie różne style. Jedna praca miała być naturalna,
w ciepłych barwach, z naturalnymi dodatkami, a druga delikatna, romantyczna i pudrowa.  

Bazą jest papier DpCraft z kolekcji Tenderness. Wokół zdjęcia są umieszczone kawałki papierów scrapbookingowych w podobnej kolorystyce, papier w tłoczone kropki, kawałki koronek i tiulu. Napis z tektury z efektem ombre wpasowałam na wzór zwijającej się wstążki z tła. Półperełki, motylki i ażurowe serduszka dopełniły przestrzeń na pracy, ale nie przytłoczyły jej.

W tle papier We R - Shine - Essential. Wokół zdjęcia tektura, papier scrapbookingowy i papier
w tłoczone kropki, a także małe próby z pastą strukturalną. Drewniany spinacz, ratanowe patyczki i lniane róże. Oprócz tego samego zdjęcia, prace łączy napis z efektem ombre.

Obie prace są od tyłu usztywnione kartonem, a także mają przymocowane sznureczki umożliwiające ich powieszenie.

Co myślicie? 
Buziaki,
M.

CONVERSATION

1 komentarze:

Hej!
Cieszę się, że wpadłeś na mojego bloga i będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz. Jeśli coś Ci się nie podoba, bądź masz jakieś uwagi to napisz mi to tutaj bądź w mailu, zobaczymy co da się z tym zrobić. Dziękuje za wszystkie komentarze i obserwacje! ♥